A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Merkel úgy viselkedik mintha nem lenne normális: ismét beszólt Magyarországnak

Pedig már nem sokkal különbözik a magyar állásponttól, amit hangoztat.
Az osztrák kancellár, Sebastian Kurz és a német kancellár Angela Merkel tartott megbeszélést szerdán a menekültválságról.

A német és az osztrák kormány egyetért abban, hogy a migrációs válság megoldásához elengedhetetlen az uniós külső határ védelme és a menekültek támogatása helyben, a hazájuk közelében, a menekültek EU-n belüli elosztását szabályozó kvóták ügyét viszont eltérően ítélik meg.

Angela Merkel német és Sebastian Kurz osztrák kancellár szerdai berlini megbeszélésük után közös tájékoztatójukon egyaránt hangsúlyozták: meg kell akadályozni, hogy az embercsempészek dönthessék el, ki juthat be az Európai Unióba.

Az osztrák kancellár kiemelte: a határvédelem és a helyben nyújtott segítség jelenti "a migrációs kérdés megoldását", a kvótákról szóló vita pedig "túl sok teret foglal el".

Merkel ugyan nem nevesítette Magyarországot, de szavaiból tökéletesen lehetett érteni, hogy az üzenet nekünk is szól:

A német kancellár azt mondta, hogy a "kezdő lépés" ugyan nem a menekültek elosztása az EU-n belül, hanem az illegális migráció visszaszorítása, de ameddig nem működik megfelelően a külső határ védelme, addig "nem lehet, hogy vannak országok, amelyek azt mondják, hogy nem veszünk részt az európai szolidaritásban".

Szintén szerdán derült ki: a Magyarországon befogadott 1300 befogadott menekült nem számít...

Amikor az Európai Unió meghatározta az áthelyezésre jogosult menekültek tagállamokra vonatkozó számát, akkor figyelembe vette a tagországoknak a menekültek befogadására tett korábbi erőfeszítéseit is - jelentette ki Alexander Winterstein, az Európai Bizottság helyettes szóvivője brüsszeli sajtótájékoztatóján szerdán.

A szóvivő arra az újságírói kérdésre válaszolt, hogy Magyarország teljesítette-e a kötelező kvóták szerinti kötelezettségét azzal, hogy körülbelül 1300 menekültet befogadott a múlt évben. Winterstein hozzátette: az Európai Bizottság ajtaja továbbra is nyitva áll mindazon tagállamok előtt, amelyeket bíróság elé idéztek amiatt, mert nem tettek eleget jogi kötelezettségeiknek.

Egy másik újságírói kérdésre, amely arra vonatkozott, hogy mit szándékozik tenni az Európai Bizottság az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) Elios-ügyben készült jelentését követően, az illetékes szóvivő annyit mondott, hogy a jelentést a bizottság megkapta és tanulmányozni fogja. 

MTI

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések